Gülsen Kimdir?

Gülsen’in hayatında hiç değişmez 3 faaliyeti var; gezmek, yazmak, çalışmak. Bu 3 faaliyetler kendisini bildiğinden beri hayatında. Sadece yaş evrelerine göre boyut değiştiriyorlar.

Size bir şey itiraf edeceğim; Gülsen üniversite okumadı. çocuk yaştan itibaren mesleki değil de üretkenlik alanlarında kendini hayal etti. Fakat buna rağmen birisi yurt dışında toplam 3 üniversitede öğrenci gözüküyor.. Sanırım hiç bitmeyecek üniversite yılları olacak.

Gülsen 25 yaşında ve bu yaşa kadar bir sürü iş kulvarına daldı. Şimdilerde bir Steak House sahibi. Aynı zamanda ithalat/ihracat yapıyor. İşi gücü bırakıp gezen gezginlere ölesiye imrense de şimdilik öyle bir girişimi yok. o yüzden Gülsen hem çalışan hem gezen gezginlerden. Planlı ya da plansız hiç önemli değil yeter ki ona yol gözüksün. İş için gittiği yolu eğlenceye çevirir. Bazende eğlence için gittiği yolda iş kapar gelir. Gezdiği yerleri yazmak onun için bir gelir kaynağı değil, Aynı zamanda mükemmel bir terapi..

Steak house demişken. Gülsen’in mutlu olduğu başka bir alan varsa o da yemek yemektir. Gittiği her yeni coğrafyanın ünlü müzelerinden önce yemek mekanlarını öğrenir. Sokak yemeklerini denemeden o geziyi geziden saymaz. Normal zamanlarda 2 adım yürümemek için park yeri olmayan mekanlara gitmeyi bile reddederken, iş gezi kısmına gelince durmadan yürüyen, müziklerden beslenen, hiç bir zaman saçlarını boyatmayı beceremeyen siyah gelmiş siyah gidecek tontiş bir Hatundur kendisi.

Hayatta varoluş sebebimiz sadece karın doyurmak, yuva kurmak ve yuvana bakarken ölüm vaktini beklemek değildir. Bizler yeterince çalışırsak para kazanabiliriz. Yeterince sadık olursak mükemmel bir yuvaya sahip olabiliriz. Yeterince istersek sadece doğduğumuz torakları değil sahibi olduğumuz koca dünyayı yaşayabiliriz. Zenginlik pahalı kıyafetleri alabilmek değil, istediğin kıyafeti giyebilmektir. Akıllı olmak 5 üniversite bitirmek değil, hangi çapta olursan ol kendi ekmeğini kazanabiliyor olmandır. Kariyer yaşı 30 dan sonra gelirken evlilik 25 den önce geliyorsa o kariyere ulaşmak hedef değil, hayaldir. Başarının ve gücün yaşta olmadığı gibi babadan atadan geleni de olmaz. Şanslı olmak bizleri sadece bir adım öne iter, başarıya götürmez.

Herkesin bir yaşam felsefesi olduğu gibi Gülsen’in de felsefi görüşü var. Ve bu koca paragraf bunu anlatıyor.

Seyahat etmek için işlerinizden ayrılmanız ya da çok zengin olmanız veya sabit gelirinizin olması hatta gökten size para yağması falan gerekmiyor. Gülsen parası varken Amerika’yı geziyor, parası yokken Muğla’nın şirin köylerini. Parası varsa sonsuzluk havuzlarında yüzüyor, parası yoksa yağmur altında yürüyor. Tabi ki hepimiz Maldivler de yüzmek Miami de eğlenmek istiyoruz. Ama eğer daha önce görmediyseniz bulunduğunuz yere bir kaç saat uzaklıktaki herhangi bir başka şehri görmek bile gezmektir ve sizlere bir şey öğretir.

Gülsen bu kafada. Sizi de ısrarla bu kafaya Davet ediyor..

İnstagram : @gezginnellaa

YouTube : @gezginella

Azerbaijani AZ English EN Turkish TR